Halep'e Yapılan Yardımlara Tam Destek

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Deneği (İGTOD) Halep için yardım organizasyonu düzenledi. İGTOD'un düzenlediği yardım organizasyonuna Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, tam destek verdi.

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği (İGTOD), Halep’te yaşanan insanlık dramına karşısında, sessiz kalmadı. Halep için yardım organizasyonu düzenleyen İGTOD'a Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da tam destekte bulundu.

Düzenlenen organizasyonda yer alan Başkan Remzi Aydın yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin her yerinde çok sayıda yardım kampanyası düzenleniyor. Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’nin Halep’te yaşanan bu insanlık dramı karşısında göstermiş olduğu bu duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum. Biz de belediye olarak üstümüze düşen görevi yapacağız." dedi.

10 TIR YOLA ÇIKTI

İGTOD Başkanı Mustafa Karlı ve yönetim kurulu üyeleri düzenlemiş oldukları yardım organizasyonun Halep’te, yaşananlar karşısında zulüm ve açlıkla karşı karşıya bırakılan müslümanlar için olduğunu ifade etti. Ayrıca Karlı, 10 tırdan oluşan yardım konvoyunda 250 ton un, 50 ton pirinç ve makarna bulunduğunu söyledi.

Daha sonra yardım tırları, Halep'teki müslümanlara ulaştırılmak üzere yapılan dualar eşliğinde Rami’den  yola çıktı.