Haliç Hafta Sonu Dragon Yarışlarına Sahne Oldu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 29 Mayıs İstanbul'un Fethi Eyüp'te "Gücümüz Gençliğimiz" sloganıyla 10 gün sürecek etkinliklerle kutlanıyor.

Eyüp Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Fetih ve Gençlik Şöleni kapsamında hafta sonu Haliç'te de Dragon Yarışları düzenlendi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'nın da ilk gün öğrencilerle birlikte kürek çekip takımca birinci olduğu yarışlar oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlayan çalışmalarla bataklık halinden kurtularak tertemiz olan Haliç'te artık birbirinden farklı su sporları etkinlikleri düzenleniyor.

Bu etkinliklerden biri de Eyüp Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 29 Mayıs İstanbul'un Fethi Eyüp'te "Gücümüz Gençliğimiz" sloganıyla hayata geçirdiği Gençlik ve Fetih Şöleni kapsamında yapılan dragon yarışları oldu.

İlçedeki lise ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı 48 takımın kıyasıya mücadele verdiği dragon yarışları oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Kıyasıya bir mücadeleye ve renkli görüntülere sahne olan yarışlar sonunda Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi Anafartalar isimli takımla birinci oldu. Alibeyköy Kız İmam Hatip Lisesi Tıgri Aslanlar isimli takımlarıyla 2.'liği, Eyüp İMKB Meslek Teknik Anadolu Lisesi ise Stepway isimli takımla 3.'lüğü elde etti.

Dereceye giren takımlara kupalarını ve öğrencilere madalyalarını Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü takdim etti.