Haliç Yaz Etkinlik Alanı'nda Balkan Rüzgarı

Eyüp Belediyesi tarafından Haliç Yaz Etkinlik Alanı’nda düzenlenen hemşehri dernekleri geceleri devam ediyor. Eyüp Balkanlar ve Dostları Derneği için düzenlenen gecede etkinlik alanını dolduran vatandaşlar, Rumeli havaları eşliğinde halay çektiler.

Eyüp Balkanlar ve Dostları Derneği gecesine, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte Rumeli Gökhan sahne alırken, sanatçının seslendirdiği Rumeli havaları eşliğinde, halk oyunları ekibi de bir gösteri sergiledi. Bir süre sonra meydanda bulunan vatandaşlar da halk oyunları ekibine katılarak halay çekmeye başladılar.

Etkinlikte bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Balkanlara ve Balkan insanına ayrı bir sevgi ve sempati duyduğunu belirterek, “Yaklaşık 1 buçuk yıldır çok güzel arkadaşlıklar, dostluklar edindim. Bundan büyük mutluluk duyuyorum. Balkan insanını tanıdıkça daha çok sevmeye başladım. Bu hafta sonu Balkanlardaki kardeşlerimizle gönül sofrasında iftar açacağız inşallah. Sizlerden oraya, oradan da sizlere selam göndereceğim” diye konuştu.