Halime Kökçe, deneyimlerini paylaştı

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla başlatılan sertifikalı İstanbul UMED Medya Okulunun altıncı hafta eğitimi başladı.

Altıncı haftanın ilk gününde Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

GAZETECİLİĞİN ZORLUKLARINI ANLATTI

Gazeteci olmak isteyenler gazete okuması gerektiğini söyleyen Halime Kökçe, "Bazen saçma haberleri okumak zorunda bile kalabilirsiniz ama okuyun, okumak sizi geliştirir" dedi.

Gazetecinin hiçbir zaman zihnini dinlendiremeyeceğini vurgulayan Halime Kökçe, "Beden olarak dinlenebilirsiniz ama zihniniz dinlenemez, sürekli düşünürsünüz. Bu da mesleğin zorluğu, rahatına düşkün insanlar gazeteci olamaz. Bizim meslekte 'mesaim bitti gidiyorum' diye bir cümle duyamazsınız" diye konuştu.

Başkasına zarar vermemek kaydıyla hırsın gazeteciliğe faydası olacağını söyleyen Halime Kökçe, "Artık çok fazla eğitimli insan var, iletişimin de türleri gittikçe çoğalıyor. Bu etkenler de mesleki yarışmayı daha da zorlaştırıyor" dedi.

Eyüpsultan Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen eğitime, öğrenciler de sorularıyla katkı verdi.

MEDYA OKULU, ALTINCI HAFTAYLA DEVAM EDİYOR

7 hafta boyunca devam edecek olan İstanbul UMED Medya Okulunun altıncı haftasının ilk eğitimi sona ererken, ikinci eğitim günü Yeni Şafak Gazetesi Haber Müdürü Recep Yeter'in deneyim paylaşımıyla sürecek.