Hami Mandıralı öğrencilerle buluştu

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Spor Söyleşileri” programı devam ediyor. Programda bu kez eski milli futbolcu Hami Mandıralı öğrencilerle bir araya geldi.

Rami Atatürk Anadolu Lisesi'nde düzenlenen söyleşide futbol kariyeri boyunca edindiği tecrübeleri öğrencilere aktaran Hami Mandıralı sonrasında ise öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

İYİ BUTBOLCU OLMAK YETMEZ İYİ BİR İNSAN OLMAK GEREKİR"

Gençlerin hayatına dokunmayı sevdiğini söyleyen Hami Mandıralı: “Öğretmenlerinizi iyi dinleyin. Hedef koyacaksanız hedefinizin peşinden koşacaksınız. Herkes tarafından saygı görüyorsam bunu spor sayesinde kazandım.” dedi.

Bu günlere çok çalışarak ve kendini çok geliştirerek geldiğini aktaran Hami Mandıralı şunları söyledi:

“Benim torpilim yoktu. Zekam ve becerilerim beni buralara getirdi. Hala idmandan sonra bir saat topa vuruyorum. Başarılı olmak için çok çalışıp çok tekrar etmek gerekiyor. Ayrıca benim işim spor adamlığı bu tarz projelerle insanların hayatına dokunmak güzel oluyor. İyi bir teknik adam olup çalıştığım takımlara katkıda bulunup iz bırakmak istiyorum.”

Yabancı oyuncu serbestliği hakkında soruya şöyle cevap verdi:

“Avrupalılar futbol konusunda duygusal davranmıyor. Bizde ise duygusallık ön planda tutuluyor. Bunu yenmek için cesaretli olalım inançlı olalım. Ayrıca Türk futbolunun kurtuluşu kendi gençlerimizde. “ diyerek gençlerin akılcı davranması gerektiğini ifade etti.

HAMİ MANDIRALI KİMDİR?

Hami Mandıralı, 20 Temmuz 1968 tarihinde Trabzon, Arsin’de doğmuştur. 10 yaşında Trabzonspor’un altyapısında futbola başladı. Forvet mevkinde forma giyen Hami Mandıralı 17 yaşında iken ilk profesyonel maçına çıktı. Kariyerinin neredeyse tamamını (iki sezon hariç) bu takımda geçirdi.

Hami Mandıralı, Millî takımla oynadığı 40 maçta 32 gol attı. Avrupa Kupaları'nda 23 gol attı. 1992 yılında Türkiye Kupası yarı final maçında Beşiktaş'a attığı frikik golü yılın golü seçildi.