Hanımeli Kurslarına Kadınların İlgisi Büyük

Eyüp Belediyesi Hanımeli Halk Eğitim Kursları eğitime devam ediyor. Tüm kadınların el emeklerini geliştirmeleri ve değerlendirmeleri için Nişanca’da bulunan Hanımeli Halk Eğitim Kursları’nda 3 branş bulunuyor.

Eyüp Belediyesi’nin kadınlara yönelik faaliyetlerinden biri olan Hanımeli Halk Eğitim Kursları bu yıl da eğitime devam ediyor. El nakışı, iğne oyası ve makine nakışı üzerine derslerin verildiği Hanımeli Halk Eğitim kurslarına Eyüplü kadınlar da büyük ilgi gösteriyor. Haftanın 5 günü eğitim verilen kurslar tamamen ücretsiz.

Ayrıca Cuma günleri kursiyerler ‘’Hoş geldin Bebek’’ projesinin sepetlerini de hazırlıyorlar. Kursların dışında Osmanlı Tespih Süslemesi ve Kutuları da kursiyerler tarafından yapılmakta olup, kursa katılanların sosyalleşmesi adına da gezi ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Eyüp Belediyesi Hanımeli Halk Eğitim Kurslarına ayrıca yeni branşlar da eklenecek. Makinede Maraş işi, kurdela işi, fantezi yaka çiçeği yapma, hurç dikimi gibi eğitimler yakın bir zamanda kursiyerlerle buluşacak. Kursa katılanlara dönem sonunda da sertifikaları veriliyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, kadınlara yönelik faaliyetlerinin pek çok alanda devam ettiğini belirterek, “Her kadınımızın elinde altın bir bileziği, bir mesleği, bir uğraşısı olmalı diye düşünüyoruz. Bu kurslarımızda hanımlar hem el becerilerini geliştirirken aynı zamanda da sosyalleşme imkanı buluyorlar. Eyüp Belediyesi olarak kadınlarımız için pek çok sanatsal, kültürel ve sosyal çalışmalarımız var” diye konuştu.

Nişanca da hizmet vermekte olan Hanımeli Halk Eğitim kursu ders günleri aşağıda belirtilmiştir:

Branş Kurs Günleri

El Nakışı Pazartesi, Salı

İğne Oyası Çarşamba

Makine Nakışı Perşembe, Cuma