Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Haydar Akçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Renkli Düşünceler Sokağı

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Haydar Akçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sanat galerisi ile Eyüpsultan Belediyesi'nin destekleriyle, öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan “Renkli Düşünceler Sokağı”nın açılışını yaptı.

Başkan Remzi Aydın'ın açılışını yaptığı sanat galerisinde, öğrencilerin yaptığı, ünlü ressamlara taş çıkaracak güzellikte, yağlı boya, sulu boya ve pastel türünde resimler yer alıyor.

Sergi öğrenciler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Renkli Düşünceler Sokağı” ise 17 saat eğitim veren okulda öğrencilere sosyal alan oluşturmak amacıyla yapılmış. Okulun en üst katında oluşturulan sokak bir açık kütüphane projesiyle başlamış sonrasında sokağa Edebiyatımızın Çınarları, Öncü Kadınlar ve sinema köşesi oluşturulmuş.

Renkli Düşünceler Sokağı ile ilgili olarak Okul Müdürü Nurşen Demirkaya Aygün, burada özellikle eski İstanbul sokağını canlandırdıklarını belirterek öğrencilere sosyal alan geliştirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin burada dinleneceklerini, kitap okuyabileceklerini ve gözlem yapabileceklerini de vurgulayan Aygün,“Öğrencilerin kendilerine ait bir alana sahip olmaları, okula keyifle gelmelerini istedik. Burada enerjilerini doğru kullanmaları bizim için çok önemli.” dedi.

BELEDİYEMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Okul Müdürü Aygün ayrıca buranın yapımı için Eyüpsultan Belediyesinden çeşitli destekler aldıklarını, bu destekle beraber öğrenci ve öğretmenlerin 4 aylık bir emeği sonucu oluştuğunu da ifade ederek şunları söyledi;

“Belediyemize desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Alt katta da bir sanat galerisi oluşturduk. Burada öğrencilerimizin çalışmalarını sürekli güncelliyoruz.

Burada öğrencilerimiz emeğe saygıyı ve toplu yaşamın getirdiği kuralları öğreniyorlar, kültür kazanıyorlar. Eğitimi her anlamda, her alanda kullanmaya başladık.”