Hayırda Nice Yıllara

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kurtkemeri Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekle 1. yılını kutladı.

Alibeyköy’de geçtiğimiz yıl hizmete açılan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 1. yıl kutlamasına katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptığı kısa konuşmasında, müdürlüğün kuruluş amacına ulaştığını belirterek, tüm çalışanlara Eyüplü vatandaşlar adına teşekkür etti.

Kutlama, verilen yemeğin ardından sona erdi.

Verilen hizmet

Eyüp ilçesinde bulunan tüm ihtiyaç sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için geçtiğimiz yıl belediyemiz bünyesinde kurulan ve bir yıldır 60 personeliyle aralıksız hizmet veren Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde; down sendromlu ve otizmli gençlerin eğitim aldığı Şeker Hayat Özel Çocuklar İş Okulu, tüm engel grupları için açılan ESER (Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi), ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev eşyası ve giyim yardımında bulunan Şefkateli Mağazası, iş arayan vatandaşlar için hizmet veren İş ve Kariyer Geliştirme Birimi, engelli vatandaşlara hizmet veren Sosyal Koordinasyon Merkezi ve ihtiyaç sahibi hanımların hazırladığı ürünlerin satışını yaparak aile bütçesine katkı sağlayan El Emeği Göz Nuru Pazarı bulunuyor.

Bunların yanında müdürlük, mağdur ailelerin evlerini tek tek ziyaret ederek, evde sıcak yemek, erzak, kömür ve evde bakıma ihtiyacı olan vatandaşların tespitini de yaparak bu alandaki ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyor.

Yine her yıl yeni eğitim yılı başında yapılan kırtasiye kuponu desteği, lise öğrencilerine yapılan eğitim yardımları, ücretsiz sünnet ve doğum fişi yardımları da müdürlüğün hizmetleri arasında yer alıyor.