Hem Çevre Bilinci Hem Hayvan Sevgisi

Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Üniteleri hizmete girdi

Eyüp Belediyesi sokak hayvanları ile ilgili yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Geçtiğimiz aylarda barınma ve beslenme noktaları oluşturan Eyüp Belediyesi bu kez, sokak hayvanlarının beslenmesine katkıda bulunurken aynı zamanda da çevre bilincini oluşturmayı amaçlıyor.

Eyüp Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları devam ediyor. Önceki aylarda kedi evleri ve sokak hayvanları barınma ve beslenme noktalarını hayata geçiren Eyüp Belediyesi bu kez de hem hayvanlar hem de çevre bilinci için önemli bir projeye imza attı. Göktürk’de 4 ayrı noktada sokak hayvanlarını besleyen geri dönüşüm üniteleri hizmete alındı. Bu ünitelere pet şişe ya da atık piller atıldığında sokak hayvanları için altta bulunan özel bölüme mama dökülüyor. Ayrıca isteyen vatandaşlar aynı ünitede hayvanlara su da verebiliyorlar. Böylece bireysel olarak vatandaşların sokak hayvanlarının besleme ya da su vermelerinin yanı sıra bu üniteler sayesinde sokak hayvanları daha hijyenik bir ortamda açlık ve susuzluklarını gidermiş oluyorlar. Aynı zamanda atık pil ve pet şişeler de tek bir noktada toplanarak, özellikle çocuklar ve gençlere çevre bilincinin ilerletilmesi sağlanıyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın bizzat bu üniteleri kontrol ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sokak hayvanları için kapsamlı bir çalışma ve bunun üzerine belirlenen bir plan üzerinden hareket ettiklerini söyleyen Başkan Remzi Aydın, “Bizim uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Bugün hayata geçirmiş olduk. Sokak hayvanlarına belediye olarak verdiğimiz önemi herkes biliyor. Daha önce de yaptığımız çalışmalar olumlu tepkiler almıştı. Şimdi de bu üniteler sayesinde hem sokak hayvanları aç ve susuz kalmayacak hem de bölgedeki çocuklarımız gençlerimiz bir çevre bilincine sahip olacak” diye konuştu. Eyüp Belediyesi ayrıca çevre temizliğini sağlayabilmek adına sahipli sokak hayvanlarına yönelik pet atık üniteleri de oluşturdu. Her iki projeyi de olumlu bulan Göktürklüler ise Türkiye’de ve Avrupa’da bile pek örneğine rastlanmayan bu tür projeleri hayata geçiren Eyüp Belediyesi’ne ve Başkan Remzi Aydın’a duyarlılıkları için teşekkür ettiler.