Hem Kırtasiyeci Esnafı Hem de Öğrenciler Mutlu Olacak

Eyüp Belediyesi, her yıl ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirdiği kırtasiye malzemesi kupon desteğini bu yıl ortaokul öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletiyor.

Geçtiğimiz yıllarda 20 bin öğrenciye verilen desteğin bu yıl 45 bin öğrenciye ulaştırılması amacıyla çalışmalar başladı. Bu çerçevede bugün Eyüp Belediyesi sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Erhan Angın, Eyüp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Akgül ve İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe ile Eyüp’te bulunan kırtasiye esnafının katılımıyla Eyüp Belediyesi Meclis Salonu’nda istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda geçtiğimiz yıllarda yaşanan tecrübeler paylaşılırken bu süreçte ailelerin ve esnafın mağdur olmaması için talep ve öneriler değerlendirildi. Velilere okul ihtiyaçları konusunda destek sağlanması amacıyla gerçekleştirilen proje ile ailelerin Eyüp’te bulunan kırtasiyelere yönlendirilerek esnafa da katkı sağlanması hedefleniyor.

Eyüp Belediyesi okulların açılmasıyla birlikte ilçedeki öğrencilere yine ilçe sınırları içindeki anlaşma sağlanan kırtasiyelerden alınmak üzere kırtasiye malzeme desteği kuponu hediye ediyor. Böylece hem öğrencilerin ailelerine katkıda bulunulurken aynı zamanda da ilçede konuyla ilgili faaliyet gösteren esnafın kazanç elde etmesi sağlanıyor.

Konuyla ilgili konuşan ve geçtiğimiz yıllarda başlatılan uygulamanın bu yıl da sayısının artarak devam edeceğini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Belediye olarak eğitime büyük önem veriyoruz ve elimizden geldiğince katkı sağlıyoruz. Bu çalışmamızdan kırtasiyeci esnafımız da mutlu öğrencilerimiz de. Arkadaşlarımız esnafımızla bir toplantı gerçekleştirdiler. Konunun aksayan ya da eksik olan yönlerini ele aldılar. Okulların açılmasıyla yine öğrencilerimizi sevindireceğiz. Onlara desteğimiz yıl boyunca da devam edecek” diye konuştu.