Hem Korkutucu Hem Eğlenceli

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Simurg öğrencileri ile Türkiye’nin ilk kapalı tematik hayvanat bahçesi olan Wildpark’taydı. Öğrenciler ilk kez gördükleri ilginç hayvanları seyrederken heyecanlı ve keyifli dakikalar geçirdi.

Eyüp Belediyesi, Simurg Bilgi Evi ve Gençlik Merkezleri’nde eğitim gören öğrencileri Vialand’da bulunan Wildpark’a götürdü. Türkiye’de nadir görülen hayvan türlerinin bulunduğu, ilginç canlıların dayanıklı ve güvenlikli malzemelerle üretilen teraryum ve akvaryumlarda ziyaret edilebildiği eğlenceli keşif parkı özelliği taşıyan Wildpark’ta öğrenciler, birbirinden farklı hayvanlarla tanışma fırsatı buldu.

Öğrenciler Wildpark’ta, egzotik ve tropikal canlılardan sürüngenlere, rengarenk balıklardan en renkli kuş türlerine, en büyük yılanlardan en büyük tarantulalara kadar birçok hayvan türleri ile karşılaştı. Bazı çocuklar hayvanlara çekinmeden yaklaşırken bazıları da sadece uzaktan fotoğraf çekmekle yetindi.

Öğrenciler, özel bölümlerde tutulan farklı türlerdeki hayvanları ise meraklı gözlerle inceledi.

Gezi eğitimin bir parçası

Doğada yaşayan ve yaklaşık 300’e yakın farklı türdeki canlıları çocuklara göstermenin eğitimlerinin bir parçası olduğunun altını çizen Başkan Remzi Aydın, “Bilgi evi ve gençlik merkezlerimizde eğitim gören çocuklarımızı yaygın eğitim modeline tabii tutuyoruz. Çocukların eğitimini sadece kitap okuma şeklinde değil, düzenlediğimiz gezilerle de yerinde görerek ve yaşayarak interaktif bir şekilde öğrenmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Çocukların Wildpark’a gelmesi de eğitimlerin bir parçasıdır. Doğadaki canlıları olabildiği kadar görmeleri ve tanımaları gerekir. Simurg eğitim programı kapsamında öğrencilerimizi İstanbul’un çeşitli tarihi yerlerine kamplara ve turistik mekanlara eğitim amaçlı götürüyoruz” dedi.

Çocuklar çok eğlendi

Başkan Remzi Aydın’a Wildpark gezisinde kendilerine eşlik ettiği için teşekkür eden öğrencilerden bazıları duygu ve düşüncelerini de paylaşarak şöyle konuştu:

Melih Gurbüz,

“Gayet güzel bir yerdi. Çok ilginç hayvanlar vardı. En çok tarantuladan korktum. Elimle asla tutamazdım. Pitondan da biraz korktum ama en çok onu sevdim.”

Doğukan Kopal,

“Yılanları sevdim. Severken tedirgin oldum. Hatta biraz korktum da. Derisi çok kalın, insan dokununca korkuyor ama sevimliler.”

Sude Karaçoğlu,

“Geziyi eğitici bir yer olduğu için çok iyi ve güzel buldum. İlerideki hayatım için güzel bir anı olduğunu düşünüyorum. Daha önce köpekbalığını görmemiştim onu gördüm burada. Dünyanın en zehirli kurbağasını gördüm çok ürkütücüydü.”