Hızlı Trenle Konya'ya Geziye Büyük İlgi…

Eyüp Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği Edirne ve Çanakkale gezilerine katıldıklarında kendilerine dağıtılan ankette Konya gezisi istediklerini belirten Aktaş çifti, bugün Belediye Beyaz Masa birimine müracaat etti. Başkan Remzi Aydın’ın hayata geçirdiği ‘Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu’ programına katılmak istediğini belirten Nihal ve Sadettin Aktaş çifti, “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Hızlı trene de ilk kez bineceğiz.” dediler.

Geçtiğimiz yıl Eyüp Belediyesi’nin kültür turu programıyla Edirne ve Çanakkale gezilerine katılan 80 yaşındaki Sadettin Aktaş ile 59 yaşındaki eşi Nihal Aktaş, burada yapılan ankette Konya'yı da görmek istediklerini belirtmişlerdi. "Eyüp Sultan'dan Mevlana'ya Vuslat Yolculuğu" duyurusunu gören yaşlı çift, Beyaz Masa'ya gelerek kayıtlarını yaptırdı.

35 yıllık Eyüplü Sadettin Aktaş "Biz eşimle gezmeyi çok seviyoruz, hemen hemen görmediğimiz şehir kalmadı. Kısmet olursa Konya'ya ilk kez gideceğiz Eyüp Belediyesi sayesinde Mevlana'yı ziyaret etme imkanı bulacağız. Hızlı trene de ilk kez bineceğiz. Konya'dan sonra Anıtkabir'e de gitmek istiyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Eyüp Belediyesi’nin Konya’ya hızlı trenle “Vuslat Yolculuğu” seferleri 1 Mart Pazar günü başlıyor.