Hizmet İçi Eğitimler Devam Ediyor

Eyüp Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Titanic Otel’de 4 gün boyunca “Kamu İhale Mevzuatı” eğitim seminerleri düzenlendi.

Eyüp Belediyesi vatandaşa daha hızlı çözümler ve hizmet verebilmek adına farklı konularda hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Son olarak belediye personeline yönelik Kamu İhale Mevzuatı ile ilgili eğitim semineri gerçekleştirildi.

Celal Bayar Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, İdari ve Mali İşler Başkanlığı ile Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş Bahadır Kadron, belediyenin ihalelerde görev alan personelinin mesleki gelişim süreçlerine katkı vermesi amacıyla Kamu İhale Mevzuatı konulu sunum yaptı.

Seminerde personel, ihalelerin hazırlık aşamasında yapması gereken işlemler başta olmak üzere, ihtiyaç raporlarının hazırlanması ve teknik şartnameler ile idari şartname ve sözleşme tasarılarının hazırlanmasında dikkat etmeleri gerekli olan hususlar ile ihalelerde karşılaşılan sıkıntılar, Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu hükümlerinde yapılan değişiklikler ve uygulamaları konusunda bilgilendirildi. İhale sürecinin uygulanması sırasında oluşacak olumsuzlukların önüne geçilmesi amaçlanan seminer ile değişikliklerin uygulanmasında teknik ve hukuki süreç hakkında bilgilenen belediye personeli uygulamada ortaya çıkan soru ve sorunları ile çözüm önerilerini de öğrenme fırsatı buldu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, konuyla ilgili olarak belediyecilikte başarının personel eğitimleriyle gerçekleşeceğini belirtirken, “Vatandaşa en iyi hizmeti verebilmek için eğitim seminerleri ve kişisel gelişim programlarına devam edileceğini” söyledi.