Hizmeti Eyüplülerin ayağına götürüyorlar

Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatları doğrultusunda ilçede, aşırı eğimli sokaklara, vatandaşların iniş çıkışlarını kolaylaştırmak amacıyla merdiven yapıyor. Yapımı tamamlanan merdivenlerin basamaklarına ise ekipler tarafından korkuluklar konuluyor, gökkuşağı rengine boyanarak güzel görünüm kazanıyor, görsel olarak kent estetiğine yakışır hale getiriliyor.

İlçenin cadde ve sokaklarında sık sık incelemelerde bulunan Başkan Aydın, bazı sokakların aşırı eğimli oluşu nedeniyle vatandaşların iniş çıkışlarda zorlandığını tespit etti. Bu konuda gelen talepleri de değerlendiren Başkan Remzi Aydın Eyüplülerin mağduriyetinin giderilmesi için çalışma yapılması talimatını verdi.

Bunun üzerine başlatılan çalışmalar neticesi 2014, 2015 ve 2016 yıllarında toplam 541 adet merdiven yapımı ve yenilenmesi gerçekleştirildi. Eyüp'te bu yıllar arasında toplamda 22 bin 279 metretül merdiven imalatı yapılmış oldu.

2017 yılında ise 87 adet merdiven yapılarak, 5 bin 520 metretül merdiven imalatı ve yenileme çalışması gerçekleştirildi.

Ekiplerin ilçe genelinde eğimli yolları bulunan mahallelerde, cadde ve sokaklarda yayalar için merdiven yapımı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. İlçenin arazi durumu göz önünde bulundurularak bakıma ihtiyaç duyulan merdiven yenilenmeleri ile birlikte yeni açılan eğimi fazla imar yollarına merdiven yapımı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Rami Cuma Mahallesi Oruç Sokak'ta merdiven çalışması başlattılar. Çalışma tamamlandığında vatandaşlar sokağı daha rahat kullanabilecekler.