''Hoş Geldin Bebek'' ziyaretleri sürüyor

Eyüpsultan'ın geleceği olan yeni doğmuş bebeklerimiz için düzenlediğimiz ''Hoş geldin bebek'' ziyaretleri, başkanımız Remzi Aydın'ın saygıdeğer eşi Tülay Aydın'ın katılımları ile devam ediyor.

2014 yılından günümüze kadar devam eden bebek ziyaretleri sayısı 1520 aileye ulaştı.

Ziyaretler esnasında yeni doğan bebekler için hazırlanan “Hoş geldin bebek” sepetleri hem ailelerin yüzünü güldürüyor hem de bebeklerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Eyüp Sürekli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin (ESER) özel çocukları tarafından hazırlanan hoş geldin bebek sepetlerinin içerisinde bebek battaniyesi, çocuk bezi, biberon, emzik, zıbın, önlük ve oyuncak gibi birçok yararlı ürün bulunuyor.

''HOŞGELDİN BEBEK ZİYARETLERİNDEN NASIL FAYDALANABİLİRİM?''

Hoş geldin bebek ziyaretlerinden faydalanmak için Eyüpsultan sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak yeterlidir. Başvuru için izlenmesi gereken aşamalar:

1. Anne-babanın Eyüpsultan'da ikamet ettiğine dair geçerli bir belge,

2. Ziyareti gerçekleştirilecek olan bebeğin 0-4 aylık olması,

3. Belediyemizin sağlık birimini arayarak veya sosyal destek formunu doldurarak kayıt oluşturulması,

4. Alınan kaydın doğruluğunun incelenmesi ve ziyaretin gerçekleştirilmesi şeklindedir.

''HOŞGELDİN BEBEK ZİYARETLERİNE DOKTOR VE HEMŞİRELER DE EŞLİK EDİYOR''

Gerçekleştirilen bu ziyaretler ile ailelerin mutluluğuna ortak olmanın yanı sıra bebeklerimizin sağlığını da düşünüyoruz.

Bu yüzden ziyaretlerimizde belediyemizin sağlık ekibi, bir doktor ve bir hemşire de eşlik ediyor. Ziyaretlerde bebekler sağlık ekibi tarafından, gerekli kontrollerden geçiriliyor.