Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem programı, Ramazan

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Eyüpsultan'da Ramazan hazırlıkları gündeme geldi.

Başkan Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Ramazan ayının dolu dolu geçtiğini ifade ederek şunları söyledi;

"Eyüpsultan Belediyesi Ramazan Ayı'nda İstanbul'da en faal, en kaliteli, en nitelikli programları yapan belediyelerden bir tanesi. Ramazan Ajandamızı inşallah hazırlıyoruz ve yayınlayacağız. Her sene olduğu gibi.

HEMEN HEMEN HER MAHALLEDE İFTAR SOFRASI

Bu sene yine mahalle iftarlarımız olacak. Hemen hemen her mahallemizde iftarlarımız devam edecek. Ben de inşallah katılacağım. 7 civarında sahurumuz olacak. Sahur programlarımız olacak. Maksat bir araya gelmek. Sohbet etmek. Dertleşmek.

Bunları yapmamız gerekiyor. Vatandaşlarımız çok keyif alıyor bundan. Hem onların davetine icabet etmek adına, hem onları davet etmek adına vesile oluyor bu programlar"

Çocuk iftarlarının da olacağını müjdeleyen Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti;

"Bunun dışında yine çocuk iftarlarımız artarak, sadece meydan dışında değil Nişanca, Rami ve Kemerburgaz mahallelerimizde devam edecek. Geçen sene olduğu gibi.

Kadınlarımıza yönelik sohbetler, mukabeleler, tefsirler devam edecek. Bu sene Ebu Suud Efendi Ortaokulu'ndaki iftarları gerçekleştiremiyoruz maalesef. Okulumuzun restorasyon çalışmaları bitmedi. İnşaat alanı olduğu için okulun içinde boş alan bulamadık.

BÜTÜN ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Cülus Yolu'nun tarihi dokusuna zarar vermemek için orada iftar yapmıyoruz. Sahil tarafında tramvay çalışması olduğu için orası da kapandı. Bu yüzden bu sene mekanımız olmadığı için Eyüpsultan meydan iftarlarımızı maalesef gerçekleştiremeyeceğiz. Tek değişiklik o.

Ama onun yerine meydanımızın ve ilçemizin muhtelif yerlerinde, Alibeyköy'de, Göktürk'de, Eyüpsultan'da, metro istasyonlarında, otobüs istasyonlarında belli yerlerimizde iftara yetişemeyen vatandaşlarımız için iftariyelikler dağıtacağız.

Hurma, su vb. yiyecek ve içecekler dağıtacağız oruçlarını açabilmeleri adına. Bu sene iftariyelik dağıtma projemiz var yeni olarak. Diğer bütün etkinliklerimiz devam edecek"