“Huzurun Başkenti Eyüp” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Koreli In Gyu Park, Eyüp Sultan Camii’ndeki Gelin-Damat Fotoğrafıyla Birinci Oldu

Belediyemizin düzenlediği “Huzurun Başkenti Eyüp, 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı.

Yarışma jürisi, 20 Aralık Cumartesi günü Belediyemiz Sertarikzade Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda son değerlendirmeleri yaptı ve dereceye giren eserleri belirledi. Başkan Yardımcımız Ahmet Turan Koçer, “Huzurun Başkenti Eyüp” Fotoğraf Yarışması’na katılan tüm yarışmacılara ve jüri üyelerine teşekkür ederek, ödül töreninin 2015 Şubat ayında Belediyemiz Kültür Sanat Merkezi’nde düzenleneceğini ifade etti.

Yarışmaya 318 kişi 1153 fotoğraf ile katıldı. Kural ihlali ve şartnameye uymaması nedeniyle 51 fotoğraf değerlendirme dışı kaldı. Kalan 1102 fotoğraf değerlendirmeye alındı.

Dördüncü tura kalan toplam 8 eserden kapalı oylama ile ödül alacak 6 eser seçildi.

Fotoğraf Yarışması’nda seçici kurul jüyeliklerini, Fotoğraf sanatçıları Mustafa Ataş, Süleyman Gündüz, Muhsin Divan, Nadir Ege, Abdusselam Ferşatoğlu, İsmail Küçük, Ali İhsan Gülcü,

Mimar Aras Neftçi üstlendi. Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu (TFSF) Temsilcisi ise Firdevs Sayılan’dı.

Belediyemiz 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması’ndan birinciliği Koreli In Gyu Park Eyüp Sultan Camii’nde namaz kılan gelin damatı gösteren fotoğafıyla alırken, ikinciliğe İstanbul’dan İlknur Uğur, üçüncülüğe ise Kocaeli’nden Cem Elbir layık görüldü. Mansiyon ödüllerine ise İstanbul’dan katılan İsmail Aktaş, Ceyda Eskin ve Meltem Ünal aldı.

Yarışmada birinciye 5 bin tl., ikinciye 3 bin tl., üçüncüye 2 bin tl., üç adet mansiyon alan yarışmacıya ise 750 tl. para ödülü verilecek.

Belediyemiz Fotoğraf Yarışması’na katılan 24 eseri ve dereceye giren 6 eseri sanatseverlerle buluşturacak bir sergi de düzenleyecek. Ayrıca bir albüm hazırlanacak. Ödül töreni 2015 Şubat ayında Belediyemiz Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak.