İftar bereketi Akşemsettin Mahallesi'ndeydi

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları kapsamında Akşemsettin Mahallesi sakinleri hazırlanan iftar sofrasında bir araya geldiler. Binlerce kişinin katıldığı iftara Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da katıldı.

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği mahalle iftarlarından biri de Akşemsettin Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Akşemsettin’de düzenlenen iftar programına katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, masaları dolaşarak tüm vatandaşların hatırını sordu. Mahalle sakinleri kurulan iftar sofrasını akşam saatlerinden itibaren doldurmaya başladılar. Vatandaşlar aileleri ile birlikte katıldıkları iftar sofrasında ezan vaktini beklerken çocuklar da kendileri için hazırlanan sahne gösterileri ile eğlenceli vakit geçirdiler. Tasavvuf müziği sanatçısı Cengiz Çeliker de birbirinden güzel eserleri Akşemsettin sakinleri için seslendirdi.

Masaları dolaşan ve zaman zaman da sorunları dinleyen Başkan Aydın’a vatandaşlar da hazırlanan iftar sofrası için teşekkür etiler. İftar sofrasında bulunan bazı çocuklar Başkan Aydın’dan imza istediler.

RAMAZAN’IN BEREKETİ

Ezan öncesinde bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın “Akşemsettin sakinleri samimilikleri, sıcaklıkları ve içtenlikleri ile her daim yanımızda oldu. Biraz önce sizlerle hasbihal ederken bu sıcaklığı bir kez daha hissettim. Davetimize icabet ettiğiniz için, soframızı şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İftar sofralarımız bizleri birbirimize daha da çok yaklaştırıyor. Aramızdaki sevgiyi kardeşliği daha da arttırıyor” diye konuştu. Bu arada iftar programına AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız ile AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da katıldı.