İftar Sofralarında “Paylaşarak Bir Oluyoruz”

Eyüp'te Ramazan bereketi devam ediyor. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu kez Akşemsettin'de kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla bir araya geldi.

Eyüp Belediyesi, Ramazan boyunca her gün farklı bir mahallede iftar sofrası kuruyor. Ramazan'ın manevi havasını cadde cadde, sokak sokak tüm Eyüplülere yaşatmak için Başkan Remzi Aydın'ın talimatlarıyla dev iftar sofraları kuruluyor. Eyüplüler, ayaklarına kadar getirilen sıcak yemeklerle oruçlarını açarken, bu hizmetinden dolayı Başkan Aydın'a dualar ediyorlar.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V.) evinde ağırlama şerefine nail olmuş Ebu Eyyub El-Ensari (r.a.) Hazretleri'ne layık bir ensar olma yolunda hizmetlerini aralıksız sürdüren Başkan Remzi Aydın, Eyüp'ün her köşesinin Ramazan'ın bereketiyle dolup taşması için gece gündüz çalışıyor.

Kurulan dev sofralarda iftar öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılıyor. Ezanla birlikte oruçlarını açan vatandaşlara Hacivat – Karagöz gösterisi sunuluyor.

İftardan sonra Eyüp Belediye Başkanı Akşemsettin mahallesinde Turizm çalışanlar sitesi sakinleri sitenin dış duvarını ve düzenlemeleri yaptıran Başkan Aydın'ı sitelerine davet ederek çay ikramında bulunarak çalışmalar için de teşekkür ettiler.

Cihad sokakta mahalle sakinleri ile dolaşan Başkan Aydın mahalle sakinlerinin daveti üzerine bir kaç eve ziyarette bulunarak hatıra fotoğrafları çekildi.