İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde SMS Dönemi

Eyüp Belediyesi, imarda işlem yaptıran vatandaşların evraklarının durumunu daha hızlı öğrenebilmeleri için sms bilgilendirme servis sitemine geçti.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde hizmet akışını kolaylaştırmak için sms ile bilgilendirme sistemine geçtiklerini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüze gelen vatandaşlarımız artık evrakının durumunu, işleminin hangi aşamada olduğunu ve sonucunu cep telefonuna gönderilen sms ile öğreniyor." dedi.

İmara gelen vatandaşların işlemlerinin kayıt altına alındığını söyleyen Başkan Aydın, "Vatandaşlarımıza ruhsatlandırma süreçleri ile ilgili işinin daha hızlı yürümesi ve kendisinin de süreçleri takip edebilmesi için bilgi mesajı gönderiyoruz. Bunun için vatandaştan TC kimlik numarası, adı, soyadı, pafta, ada, parsel bilgisi ve cep telefonu numarası bilgileri alınıyor. Bu uygulamayla vatandaşlarımız evraklarını takip edebiliyor. Ayrıca vatandaşlarımız dosyasında tespit edilen eksiklikler varsa bunun giderilmesi hususunda da gerekli önlemleri alma imkanına sahip oluyor." diye ifade etti.