İş Dünyası Eyüp'te Demokrasi Nöbetine KatıldıBelediye Başkanı Remzi Aydın’ın öncülüğünde Eyüp Sultan Meydanı’nda iş dünyası ve akademisyenler demokrasi nöbeti tuttu.

Eyüp Sultan Meydanı’nda yapılan demokrasi nöbeti öncesi Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’la bir araya gelen iş dünyası temsilcileri ve akademisyenler, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında gelişen süreci masaya yatırarak yapılacak üretimler ve yatırımları konuştu. Eyüp Ensari Konağı’nda Başkan Remzi Aydın’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya iş dünyasının tanınan ismi Mutlu Alkan ve beraberindeki heyet ile çok sayıda akademisyen katıldı.

“ Şimdi çok daha güçlü olmak zorundayız”

Farklı siyasi görüşleri barından iş dünyası temsilcileri ve akademisyenlerle yapılan toplantıda Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak zorundayız. Çünkü eskisinden daha güçlü olduğumuzu tüm dünyaya göstermeliyiz.” dedi.

Darbe girişiminin ekonomiyi etkilemediğini vurgulayan iş dünyası temsilcileri, Türkiye’nin ekonomisinin güçlü olduğunu alınacak tedbirlerle ekonominin daha da güçleneceğini belirtti.

İş kadınlarından Mutlu Alkan, “Ülkemize bu hain saldırıyı planlayanların tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışmak, üretmek ve istihdam sağlamak zorundayız.” diye konuştu. Toplantıda ayrıca dünya medyasının darbe girişimini manipüle ederek aktarmasını da kınayan heyet, dünya üzerindeki halklara Türkiye’yi ve Türkiye’deki hain darbeyi anlatabilmek için çalışmalar başlatılması gerektiğini müzakere etti.

Toplantı sonrası Eyüp Sultan Meydanı’na geçen iş dünyası temsilcileri ve akademisyenler, demokrasi nöbetine katıldı. Heyet, meydanda yaptığı konuşmada Türkiye halkına milli birlik ve beraberlik içinde oldukları için teşekkür etti.