havalimanı, iş, atatürk havalimanı

Eyüpsultan Belediyesi İş ve Kariyer Geliştirme Biriminin başlattığı İstihdam Seferberliği Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Bugüne kadar binlerce iş görüşmesi sağlayan Eyüpsultan Belediyesi, Atatürk Havalimanı Yükleme Boşaltma personeli ihtiyacı için kolları sıvadı.

Son başvuru tarihi 1 Mart olarak belirlenen Atatürk Havalimanı Yükleme Boşaltma personelliği için, 35 yaş altı ve en çok önlisans mezunu olmak yeterli.

Başvuru Şartları:

35 yaş altı ve en çok önlisans mezunu olan adaylar başvurabilir.

Ramp İşçisi İş Tanımı:

Uçakların park halinde bulunduğu apron bölgesinde, araçlarla uçağın yanına gelen yolcu bagajlarının araçlardan alınıp bantlara(konveyör) konulur, bantlardan alınıp uçağın ambarına istiflemesi yapılır. Ağır bir iştir, ekip olarak çalışılır; fakat bireysel olarak da yoğun bir tempo ve performans gerektirir.

Vardiya Saatleri:

Sabah vardiyası: 05:30 - 13:30 (2 gün)

Akşam vardiyası: 13:30 - 21:30 (2 gün)

Gece vardiyası: 21:30 - 05:30 (2 gün)

İzin: (2 gün)

Servis:

Ulaşım servisle sağlanır. Hemen hemen her yere servis mevcut.

Yemek:

Günde 1 öğün yemek şirket tarafından sağlanır. Yemekhanelerde ya da anlaşmalı restoranlarda yenilebilir.

Üniforma:

Şirket tarafından tedarik edilen belirli bir üniformayla hizmet verilir.

Sözleşme Türü/Deneme Süresi:

Maksimum 6 ay süren Belirli Süreli Sözleşme ile çalışmaya başlanır. Bunun ilk 2 ayını deneme süreci oluşturur. Performansında, amirleri ve ekip arkadaşları ile iletişiminde bir problem olmayan personelin maksimum 6 ayın sonunda sözleşme türü değişir ve personel kadroya geçer.

Ücret (ikramiye ve sigorta):

6 ayını dolduran personel 4 ayda bir verilen çift maaş ikramiye almaya hak kazanır.

Ücret(taban) 1580

Risk Tazminatı(uçak altı işçisi için) 204

Devam Primi(demasızlık yapmayan pers. için) 186

Asgari Geçim İndirimi(en az) 152

Toplam(TL) 2122

Mesai:

Yoğun dönemlerde takviye olarak 2-3 saat fazla mesaiye kalınabilir. İş Kanununda yer aldığı gibi saat ücretinin 1.5 katı artı olarak fazla mesai ücreti maaşa yansır.

Resmi Tatiller:

Mili ve Dini Bayramlar, yılbaşı gibi resmi tatillerde havalimanı 7/24 açık olduğundan vardiyası denk gelen personel çalışır ve o gün için günlük ücretinin iki katını alır.

Süreç:

İnsan Kaynaklarının değerlendirmesinden sonra yöneticilerimize rapor sunulur ve nihai karar yöneticilerimizden çıkar. Bütçeye bağlı olunduğundan sürecin net bir sonlanma tarihi yoktur.

Süreç olumlu sonuçlandıktan sonra kısa bir oryantasyon süreci olur ve akabinde istenilen evraklar toplanıp işbaşı yapılır.

Sağlık/GBT: GBT ile ilgili olumsuz bilgi alınması veya sağlık beyanlarıyla ilgili olarak işyeri hekimi onayı alınmaması halinde aday işe başlatılmayacaktır.