İstanbul UMED Medya Okulunda ilk hafta sona erdi

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla başlatılan sertifikalı İstanbul UMED Medya Okulunun ilk hafta eğitimleri sona erdi.

Eğitimlerin ilk haftasının son dersinde 24TV Haber Koordinatörü Ömer Özkök, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

"KELİMELERİ DOĞRU SEÇİN"

"Haber yazarken, anlatmak istediğinizi en sade şekliyle ifade etmeye çalışın. Lüzumsuz cümleler seyirci/okuyucuyu sıkar. Kendinizin seyretmeyeceği/okumayacağı bir haberi kimse seyretmez/okumaz" diyen Ömer Özkök, "Kelimeleri doğru seçin. Yanlış ifadeler, yanlış anlamalara yol açar, yanlış anlamalar da telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurur" diye konuştu.

Öğrencilere algı operasyonların malzemesi olmamaları konusunda uyarılarda bulunan Ömer Özkök, "Size söylenenlerin mutlak doğru olduğu gibi bir yanılgıya düşmeyin. Mutlaka birden fazla kaynak tarayın" dedi.

ÖĞRENCİLER DE SORULARIYLA KATKI VERDİ

UMED Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Öztürk ve Ferhat Açıl'ın da katıldığı derse genç iletişimciler yoğun ilgi gösterdi. Eyüpsultan Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitime, öğrenciler sorularıyla katkı verdi.

MEDYA OKULU, İKİNCİ HAFTAYLA DEVAM EDECEK

7 hafta boyunca devam edecek olan İstanbul UMED Medya Okulunun ilk haftası sona ererken, önümüzdeki hafta Ülke TV Haber Müdürü Mustafa Güngör'ün Televizyon Haberciliği dersi ve Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Şefi Nazif Karaman'ın deneyim paylaşımıyla sürecek.