İstanbul'un “Sevgi Yürüyüşleri” Eyüp'te Başladı


AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul'daki 39 ilçede yapılacak olan "Sevgi Yürüyüşleri" Eyüp'te başladı. Eyüp Sultan Camii'nde kılınan cuma namazının ardından başlayan yürüyüşe ilgi büyük oldu. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Milletimizle kucaklaşmaya vesile olan bu yürüyüşümüz hayırlı olsun" dedi.

Eyüp Meydanı'nda başlayan yürüyüşe, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, İl Başkanlığı Yürütme ve Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış'ın da katıldığı yürüyüşe ilgi büyük oldu.

Kılınan cuma namazının ardından ise Eyüp Sultan Meydanı'nda toplandı. Burada konuşan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, "Partimiz milletimizle hep sevgiyle yürüdü, sevgiyi her zaman milletimizle buluşturdu. 14 Ağustos 2001’de çıkmış olduğumuz bu yolda bakanlarımız, başkanlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Genel Başkanımızla birlikte şuan 16 Nisan’a hep birlikte yürüyoruz. 15 Temmuz’u yaşamış bir milletin mensupları olarak 16 Nisan’ı, 15 Temmuz’un bir final gecesi olarak görüyoruz. Bugün 39 ilçemizde istedik ki Cuma namazı sonrası her bir noktada, her bir gönüle girmek için topluca bir seferberlik ilan edelim. Bugün tüm İstanbullular hep birlikte 16 Nisan’da elde edeceğimiz milletin zaferini bir anlamda tekraren milletle buluşturmak için bugün sokaklardayız.” diye konuştu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise, "Milletimizle kucaklaşmamıza vesile olan bu yürüyüşümüz hayırlı olsun. 15 Temmuz darbe girişimini başarıyla püskürten bu millet, 16 Nisan'da da bu kutlu yürüyüşün sürdürülmesi için gereken desteği verecektir" diye konuştu.

Yürüyüşün ardından protokol üyeleri Defterdar Mahallesi'nde düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldılar.