Kabil ve Dakka'nın Kalbi Eyüp'te Attı

Afganistan ve Bangladeşli Müslüman öğrenciler Eyüp Sultan’daki iftarda bir araya geldi. Eyüp Belediyesi ve Uluslararası Öğrenci Derneği Bab-ı Alem’in, Sertarikzade Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlediği iftar da buluşan Afganistan ve Bangladeşli Müslüman öğrenciler uzak ülkeleri yakın eden Ramazan coşkusunu dolu dolu yaşadılar.

Eyüp Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği iftarlara bir yenisini daha ekledi. Uluslararası Öğrenci Derneği Bab-ı Alemle beraber Afganistan ve Bangladeşli Müslüman öğrencileri buluşturan Eyüp Belediyesi, Kabil, Dakka ve Kandaharlıları İstanbul’da ağırladı. Öğrenci birlikleri ve teşkilatlarının buluşma noktası olan Eyüp, İslam coğrafyasındaki öğrenci birliklerine ev sahipliği yaptı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın öğrencileri İstanbul’un manevi kalelerinden biri olan Eyüp’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BAŞKAN AYDIN; “KALBİMİZ DE KAPIMIZ DA SONUNA KADAR AÇIK”

Başkan Aydın, “İslam dünyasının zihinsel hafızasını daha da iyi yerlere taşıyacak olan bu genç kuşakların varlığını hissetmek bile çok güzel bir duygu. Baskı altında olmalarına rağmen yılmadan, yorulmadan çalışıp hem kendi geleceğimizi hem de dünyanın geleceğini daha güzel yerlere taşıyacak olan Kabil, Dakka, Myanmar, Kudüs, Bağdat, Şam ve Kuala Lumpur’lu öğrencilere kalbimiz ve kapımız sonuna kadar açıktır. Sadece Ramazanda değil her zaman birlikte olmak için buradayız” dedi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Bab-ı Alem’in Eyüp Belediyesiyle ortaklaşa düzenlediği iftarda öğrencilere Kuran-ı Kerim dağıtıldı ve hediyeler verildi. Afganistan ve Bangladeşli öğrenciler Eyüp’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.