Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, kemerburgaz, Eyüpsultan'da Gündem

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Göktürk’teki kamyonların oluşturduğu rahatsızlık da soruldu.

Göktürk’teki kamyonlar için otopark yapacaklarını belirten Başkan Remzi Aydın şu bilgileri verdi:

“Göktürk'te bir yer bulduk, kamyonlarla ilgili otopark oluşturacağız. Yakında başlayacağız inşallah, bir engel olmazsa.

Kemerburgaz'da kamyonların geçişi ile ilgili bir şikayet var orada. Kamyonlar Kemerburgaz merkezden geçiyor ve yoğun trafik oluşturuyor.

VATANDAŞLARIMIZ BİRAZ SABIRLI OLSUN”

İnşallah istasyon inşaatı yanından bir servis yolu açtıracağız ve kamyonlar artık Kemerburgazın içine girmeden Serdengeçti caddesinden devam edecekler. Vatandaşlarımızın biraz sabırlı olmalarını rica ediyorum”

Yapılacak düzenleme ile kamyonların Kemerburgaz’a girmeden devam edeceklerini belirten Başkan Remzi Aydın şu ifadeleri kullandı:

“Oradaki kavşak düzenlemesi farklı bir düzenleme, Kemerburgaz'da girişi-çıkışı düzenleyen bir şey. Cendere tarafından Kemerburgaz’a Göktürk tarafına giden kamyonların, yolun kapalı olmasından ve metro inşaatından dolayı Kemerburgaz'ın içerisinden gitmelerinden duyulan rahatsızlığı dile getiriyor vatandaş.

KAMYONLAR KEMERBURGAZ’A GİRMEYECEK”

Dolayısıyla istasyonun hemen yanından bir servis yolu açtıracağız, kamyonlar Kemerburgaz'ın içine girmeden devam edecekler”

İslambey Sinekli Kemer durumundan kaynaklı imar sorunu hakkında da soruları yanıtlayan Başkan Remzi Aydın şu bilgileri verdi:

“Tarihi bir kemer olduğu için maalesef üzerinde yapılaşmaya izin verilemiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyemizle bunları konuştuk.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR”

Vatandaşlarımız mağdur olmasınlar, arazilerinin bedellerini vererek istimlak edelim ve mağduriyetten kurtaralım diye talepte bulunduk. Konuyu takip ediyoruz”