Kekemelik Kursunu Ziyaret Etti

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezinde (ESER) devam eden kekemelik kursunu ziyaret etti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ESER'de verilen kekemelik kursuna ziyaret gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında kursiyerlerle ve eğitmenlerle sohbet eden Başkan Remzi Aydın, eğitimler hakkında bilgi aldı. Kursa katılan öğrencilerin velileri, Başkan Aydın'a, bu hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Kursun kendileri için çok önemli olduğunu belirten veliler, çocuklarının kekemelik sorunu yüzünden gündelik hayatlarında çok büyük zorluklar yaşadığını, bu kurs sayesinde sıkıntılarından kurtulacaklarını söyledi.

Başkan Remzi Aydın, "Bu kekemelik kursunun ne kadar verimli bir kurs olduğunu daha önceden biliyorduk. Kekeme olan vatandaşlarımız için böyle bir ihtiyaç vardı ve bizde bu kursumuzu başlattık. Beklentimizin çok üzerinde bir talep geldi. Şu anda 150 kursiyerimiz var. Tamamen ücretsiz. İnanıyorum ki yüzde 99 oranında olumlu sonuçlanacağına inanıyoruz. İnsanımızın yüzündeki gülümseme bizim için en önemli amaç. Eyüp Belediyesi olarak bu şekilde yürümeye devam edeceğiz inşallah." şeklinde konuştu.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Bir veli Başkan Aydın'a, kekemelik kursu ile ilgili cep telefonuna mesaj geldiği sırada başından geçenleri anlattı. Velinin anlattıkları duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Öğrenci velisi, “Oğlum kekemelik sorunu yüzünden sıkıntılar yaşıyordu. Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle evde ağlıyordu. Tam bu sırada Eyüp Belediyesinden kekemelik kurslarının başlayacağı mesajı geldi. Mesaj hepimizi çok sevindirdi. Bu bizim için çok büyük bir sürpriz oldu.” dedi.

150 ÖĞRENCİYLE DEVAM EDİYOR

ESER'de gerçekleşen kekemelik eğitiminden 5- 55 yaş arası bütün Eyüplü vatandaşlar faydalanabiliyor. Geçtiğimiz ekim ayında 150 öğrenciyle başlayan eğitimler 5 ay sürecek.