Keloğlan Meslek Öğreniyor

Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde çocuklar bu hafta sonu Keloğlan Meslek Öğreniyor oyunuyla eğlenceli dakikalar geçirdi.

Türk tiyatrosunun önemli masal kahramanlarından biri olan Keloğlan, yeni macerasıyla Eyüplü çocukların yine gönüllerini kazandı… İş sahibi olmak isteyen Keloğlan’ın maceralarını çocuklar büyük bir ilgiyle izledi.

Keloğlan, tembel ve devamlı oyun oynamayı seven bir çocuk gibi davranır. Yaşlanmaya başlayan annesiyse bu durumdan memnun değildir. Ona böyle tembellikle bir şey elde edemeyeceğini söyleyerek Keloğlan’ın değirmene gidip buğdayı un yapmasını ister. Değirmenci baba da böylesine iyi kalpli, dürüst biri olan Keloğlan’a güzel kızını vermeyi teklif eder. Ancak kendisinden tek şartı bir iş sahibi olmasıdır. Bu önemli teklifi alan Keloğlan artık kendisine uygun bir meslek edinme vaktinin geldiğine inanmıştır.

Sırasıyla mahalle esnafını ziyaret ederek onlardan destek almaya çalışır. Manav, kasap, berber yanında çıraklıkla başladığı işlerde yaşadığı komikliklerle birlikte keyif daldığı bu işler ona ufak tefek harçlıklar kazandıracaktır. Bakalım sonunda Keloğlan, Değirmenci Baba’ya hangi meslek sahibi olarak damat olacaktır?