Kemerburgaz Mahallesi'nde Açıkhava İftarı...

Belediyemizin Ramazan süresince mahallelerde verdiği açıkhava iftarları ilgi odağı oldu. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruçlarını açtı, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buldu.

Belediyemizin 22 Temmuz Salı günkü iftar programı Kemerburgaz Mahallesi’nde Kazım Karabekir Caddesi’nde yapıldı. Başkanımız Remzi Aydın, iftar programı öncesi Kemerburgaz’ı gezerek mahalle sakinleriyle sohbet etti.

İftar programımıza yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.

Başkanımız Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Kemerburgaz Mahallesi sakinlerine çok teşekkür ederek “Bu sene Eyüp Sultan’da çok bereketli bir Ramazan geçirdik. Hem ilçemizde, hem Balkanlar’daki kardeş şehrimiz Brcko’da, hem de Anadolu’da açıkhava iftarları organize ettik. Binlerce kişi buluştu iftar sofralarımızda... Yarın Kadir gecesini idrak edeceğiz. Sonra da Ramazan Bayramımız geliyor. Ben hepinizin bayramını şimdiden kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.