Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği hizmete açıldı

Eyüpsultan Belediyesi, Kemerburgaz'da 170 metrekare alan üzerine kurduğu 'Sokak Hayvanları Kliniği'nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa; Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Muhammet Nuri Coşkun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış sonrası Başkan Aydın ve beraberindekiler kliniği gezerek, klinikte yapılacak çalışmalara yönelik veteriner hekimlerden bilgi aldı.

Muayene odası, ilaç odası, ameliyathane gibi alanları bünyesinde barındıran klinikte, 3 veteriner hekim ve bir yardımcı personel görev alarak haftanın her günü ilçedeki hayvanlara sağlık hizmeti verecek.

"SOKAK HAYVANLARIMIZIN SAĞLIK PROBLEMLERİNİ HALLETMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Eyüpsultan'da sokak hayvanlarına yönelik birçok hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın şunları söyledi;

"Sokak hayvanlarına iyileştirme yapmak ve onların yaşayacakları mekanlar oluşturmak, onların sağlıklarını takip etmek hem onlar açısından hem de diğer çevre ve insanlar açısından faydalı bir çalışma.

Hayvanlarımız bize emanet, bunların emanet olduğu bilinciyle hareket ederek Eyüpsultan Belediyesi yaklaşık 3 yıldan beri çok ciddi projeler gerçekleştiriyor.

Hayvan ambulansı, veteriner hizmetleri müdürlüğümüz ve nihayet Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniğimizi resmi olarak açmış bulunuyoruz.

Bu çalışmamızla; kedilerimizi, köpeklerimizi, kuşlarımızı ve diğer sokak hayvanlarımızın sağlıklarını ve güvenli yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Onların her türlü sağlık problemlerini halletmeye çalışıyoruz"

"ARKADAŞLARIMIZ AYAĞI KIRILAN YAVRU KEDİYİ TEDAVİ ETTİ"

Açılışın ilk gününde ayağı kırık yavru bir kedinin klinikte tedavi edildiğini belirterek konuşmasına devam eden Aydın şöyle devam etti;

"Ayağı kırılan kedimiz de bu güne denk geldi. Aslında bir kaç aydır fiilen çalışıyordu ama bugün resmi açılışını yaptık. Bu yavru kedimiz annesi tarafından terk edilen 1.5 aylık bir bebek.

Ayağı kırılmış. Arkadaşlarımız bu kedimizi almışlar, tedavisini yapmışlar. Tedavisi bittikten sonra da kedimiz sahiplendirilerek ev ortamında ve doğal ortamda yaşamına devam edecek"

"DURUMU ÇOK İYİ"

Veteriner Hekim Gökhan Karadağ ise, "Bu yavrumuz Eyüpsultan'ın Alibeyköy ilçesinden gelen yaralı kedi ihbarı sonrası hayvan ambulansımızla kliniğimize geldi. Burada yaptığımız muayenede bacağında bir kırık tespit ettik. Kliniğimizin ilk hastası. İsmini de 'Yumoş' koyduk. Şuan durumu çok iyi. Yoğun bakım ünitemizde ısıttık, oksijen verdik. İyice kendine geldi. Besledik ve şuan gayet iyi durumda. İnşallah 10-15 güne taburcu edeceğiz" dedi.