Kemerburgaz Spor Tesisi Dualarla Açıldı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi tarafından yapılan Şehit Osman Yumuk Kemerburgaz Spor Kompleksi’nin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da katıldığı bir törenle gerçekleştirdi.

Eyüp Belediyesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle stadyum bölümünde yapımı tamamlanan Şehit Osman Yumuk Kemerburgaz Spor Kompleksi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Başkan Remzi Aydın'ın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Haydar Ali Yıldız, Kemerburgaz Spor Kulübü Başkanı Adem Koçyiğit, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreni öncesi Belediye Başkanı Remzi Aydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş vatandaşları selamladılar.

Törende protokol konuşmaları öncesi profesyonel basketbolcuların sahada yaptıkları gösteriler seyredildi. Nefes kesen hareketlerle izleyenleri coşturan basketbol grubunun ardından ise konuşmalara geçildi.

"PROJEMİZDE SPOR SALONU VE YÜZME HAVUZU VAR"

Kürsüye gelerek bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın “Tesisin bu gün sadece stadyum kısmını açıyoruz. Projelerimiz içerisinde spor salonumuz ve yüzme havuzumuz var. Bunlarında inşallah çok kısa bir süre sonra ikmal inşaatlarını yaparak başlayacağız. Hatta başka çalışmalarıyla ilgili şuanda Ankara’yla görüşmelerimiz devam ediyor. Başka spor branşlarıyla ilgili yer tahsis taleplerimiz de oldu. Onları da takip ediyoruz” dedi.

"TÜRKİYE'NİN BAŞARISINI HERKES KABUL EDİYOR"

Başkan Topbaş ise yaptığı konuşmada şunları söyledi “Teknolojik gelişmeler baş döndürücü hızla ilerlemeye devam ediyor. Dünya küçüldü ve internet dünyayı avuç içerisine sığdırdı. Dünya da olup biten her şeyi anında görme imkanı buluyoruz. Böyle bir zamanda ulusların gücü gelişmiş insan sayısı ile ölçülüyor. Dünya Belediyeler Birliği başkanlığım ve ayrıca Birleşmiş Milletler’de bulunduğum görevlerim sebebiyle kurduğum bütün temaslarda Türkiye bunu nasıl başarıyor gibi sözlere muhatap oluyoruz. Şunu ifade etmek isterim ki Türkiye’nin başarısını artık herkes kabul ediyor. Beraberce büyük bir aileyiz, her fert bizim çocuğumuz. Bizim beraberce ve milletçe geleceğe yürümemiz lazım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kemerburgaz Spor Kulübü Başkanı Koçyiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a 8 sırt numaralı Kadir Topbaş yazılı bir forma hediye etti. Daha sonra ise Şehit Osman Yumuk Kemerburgaz Spor Kompleksi’nin açılışı dualar edilerek çocukların kestiği kurdeleyle gerçekleşti.