“Kültür ve Sanatın Nabzı, Ocak'ta da Eyüp'te Atacak...”

Belediyemizin kültür sanat merkezlerinde düzenlenen etkinlikler her ay ilgiyle izleniyor takip ediliyor. Göktürk, Eyüp, Caferpaşa, Sertarikzade ve Afife Hatun kültür sanat merkezlerimizideki birbirinden ilginç ve renkli etkinlikler büyük ilgiyle izleniyor. Belediyemiz, Ocak ayında da Eyüplüler için yine rengarenk, eğlendirirken bilgi veren, tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi hatırlatan organizasyonlar zinciriyle buluşacak...

Başkanımız Remzi Aydın, Ocak ayı itibariyle yeni bir başlangıç yaptıklarını belirterek, “Geçen zamanımızın değerlendirmesini ve bu değerlendirme sonucunda bugünden yarınlara bize bahşedilmiş ömrümüzün; varlıklar aleminde insan olmak çizgisindeki anlamını içimizde daima taşıyalım. Kültür ve sanatın bir işlevi de işte bu anlam çizgisidir. Bu sebeple kültür ve sanatın, insanı yücelten değerler barındırdığına inanıyoruz. Huzur Başkenti’miz Eyüp’te başlattığımız programlarımızı da; gerek içerik ve gerekse anlam olarak, insanımıza huzur veren bir zenginlikte sürdürüyoruz.” dedi.

Kültür Merkezleri kadar yeni nesil bilgi evleri ve gençlik merkezlerimizin de büyük ilgi gördüğünü ifade eden Aydın, şunları söyledi: “ Öğrencilerimizin, gençlerimizin Aile-Okul-Belediye üçgeninde yetiştiklerini hep beraber göreceğiz. Geleneksel sanattan güncel sanatlara kadar sanatın çeşitli dallarında açtığımız kurslarımızda öğrencilerimiz sanatla dopdolu bir iklimde nefes alıyorlar. Yine öğrencilerimiz için 2015 gençlik ajandamızı da bir armağan şeklinde hazırlayıp dağıttık. Bu aydan itibaren okullarımızın salonlarında da öğrencilerimizi kültür ve sanatla buluşturacağız.

Şüphesiz, kültürümüzün nesillerden nesillere taşınması, milletimizin en çok hassasiyet gösterdiği konuların başında gelir. Bizler de Eyüp Belediyesi olarak yeni başlattığımız “evlerimizde değerler eğitimi” projemizle kültürümüzün, geleneklerimizin, nesillerden nesillere

aktarılmasına katkı sağlamaktayız. Kültür Merkezlerimizdeki Ocak ayı programlarımız, yine birbirinden güzel ve derinlikli programlar. Deyim yerinde ise yediden yetmişe herkese hitap ediyoruz. Müzik programlarımız Eyüp’ün tarihten süregelen engin müzik birikimini günümüze taşıyor. Söyleşiler ve anma etkinliklerimizde ise, kültürümüzün kesintiye uğramaksızın medeniyet değerlerimizle ortak paydada buluşmasını esas alıyoruz. Çocuk programlarımız da düzeyli çocuk filmlerinden, eğitici, öğretici tiyatrolara; geleneksel sanatımızın dünya ölçeğinde ayrıcalıklı yüzakı olan kukla ve gölge oyunu çeşitliğini bünyesinde barındırıyor. Kısacası kültür sanatın kalbi Eyüp’te atıyor.

Her zaman vurguladığımız gibi Kutlu Mihmandar Eyüp Sultan’ın ikliminde şekillenen bu kutsal diyarımızda; yeni bir yılın eşiğinde sağlık ve huzur içinde; kültür sanat dolu günler dilerim.”