Kursiyerler Ödül Törenine Damga Vurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.'nin bir markası olan Hediyem İstanbul ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen Geleneksel Türk Sanatları Yarışması'nın ödül töreninde Eyüp Belediyesi kursiyerleri damga vurdu.

3. İllüstrasyon ve 1.Geleneksel Türk Sanatları Yarışması ödül töreni 24 Eylül Cumartesi günü İstanbul Kitapçısı Taksim Metro Şubesi Sergi Salonu'nda düzenlendi. Eyüp Belediyesi Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerleri, 3. İllüstrasyon 1. Geleneksel Türk Sanatları Yarışması ödül töreninde Minyatür kategorisinde 3 ödülü birden alarak büyük başarı sağladı.

1. Geleneksel Türk Sanatları yarışmasında uzun değerlendirmeler neticesinde Minyatür kategorisinde Fatma Ergün birinci olurken, Gülşen Eryüksel ikinci, Esra Korucu Tümçelik de üçüncü oldu.

Yarışmanın birincisi Fatma Ergün ödülünü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Kütük’ten aldı. Nevzat Kütük, minyatür dalında 3 ödülü birden alan Eyüp Belediyesi kursiyerlerini bu büyük başarılarından dolayı tek tek kutladı.

Bu anlamlı ve güzel ödül için kursiyerlerin başarısına ayrıca memnunluk duyduğunu ifade eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, belediye olarak Eyüp'ün ve Eyüplülerin başarısı için eğitimden kültür sanata her türlü hizmeti sunmaya devam edeceklerini söyledi.