Kurtkemeri'nde 4 mevsim güzellik

Eyüpsultan Belediyesi Kurtkemeri Sosyal Tesisleri ve piknik alanı, misafirlerine her mevsim, şehir stresinden uzak, doğa ile iç içe olmanın huzurunu yaşatıyor.

Kurtmemeri Sosyal Tesisleri'nde ziyaretçiler; sabah saatlerinde ormanlık alanda, açık havada, kuş sesleri arasında kahvaltı etmenin keyfini yaşıyorlar. Öğle ve akşam saatlerinde de ziyaretçilere zengin ve lezzetli menü sunuluyor.

Piknik da alanı ilkbahar ve yaz aylarında, adeta yemyeşil bir örtüyle kaplanıyor. Vatandaşlar, aileleriyle birlikte gönüllerince dinlebilecekleri, eğlenebilecekleri bu alanda hoş vakit geçiriyorlar.

Çeşitli türde ağaçlarla kaplı piknik alanı farklı mevsimlerde farklı güzelliklere bürünüyor. Sonbaharın gelmesiyle dökülen yapraklar piknik alanının güzelliğine güzellik katıyor.

Piknik alanı sınırları içerisinde bulunan ve 1765 tarihinde 3. Mustafa zamanında Ayvat Deresi üzerine inşa edilen Ayvat Bendi su toplama havzası çok güzel manzaralara sahip.

Kemerburgaz’a yaklaşık 7 km mesafede bulunan Kurtkemeri Piknik Alanı'nda dileyen vatandaşlar bisiklet turu ve yürüyüş yapma imkanı buluyor.