Kurtkemeri'nde Derneklerin Piknik Keyfi…

Eyüp Belediyesi Kurtkemeri Sosyal Tesisleri’nde her hafta dernekler aileleriyle birlikte piknik keyfi yapıyor. Bu hafta tesislerde, Sivas ve Çorum dernekleri piknik yaptı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da dernekleri piknikte ziyaret ederek onlarla çay içti, sohbet etti. Sivas Suşehri Kesikkaş Köyü Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Nurullah Şahin, Başkan Remzi Aydın'a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Burada türkülerle karşılanan Başkan, Türk Halk Müziği’ni çok sevdiğini söyledi. Türküleri dinlerken zaman zaman gözleri dolan Başkan, bazı ezgilerin kendisini çok duygulandırdığını kaydetti.

Ardından Sivas Sağpazarı köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği piknik alanını ziyaret eden Başkan Aydın, burada yemek hazırlayan hanımlarla sohbet etti. Dernek üyeleri ile mangal başında sohbet eden Başkan'a ikramlarda bulunuldu.

Eyüp ve Esenler Samsunlular Derneği’nin piknik alanında ise Başkan’ı bir sürpriz bekliyordu. Köy derneği bu yılın ağasını seçiyordu. Bir hayli çekişmeli geçen seçimde, Ergun Kırdaş 2014 yılının ağası oldu. Başkan yeni ağayı tebrik etti. Etkinlikte Başkan’a keşkek ikram edildi.

Sivas Hafik Akkaya Köyü Dayanışma Derneği üyeleriyle sohbet eden Başkan Remzi Aydın önümüzdeki yıl piknik alanının düzenlenerek çok daha modern ve güzel bir ortamda piknik yapılacağı müjdesini verdi. Başkanın son durağı ise Çorum İli Osmancık İlçesi Aşağı Zeytin Köyü Yardımlaşma Derneği piknik alanı oldu.