Liseliler Başkan Amcalarını Çok Sevdi

Başkan’la Selfie Yarışı Yaptılar...

Üniversiteye hazırlanan liselilere yönelik maddi destek projesi kapsamında hafta boyunca ilçedeki okulları ziyaret eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Gençlere yönelik birbirinden muhteşem projeleri duydukça coşan liseliler başkan amca diye hitap ettikleri Remzi Aydın’la bol bol selfie çektirdiler.

Hafta boyunca liseli öğrencileri okullarında ziyaret ederek eğitim desteğinin ilk bölümünü öğrencilerle buluşturan Başkan Remzi Aydın öğrencilere yönelik faaliyet ve projeleri de anlattı.

Gençlere ve eğitime yatırımın büyük önem taşıdığını anlatan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 1 Mart itibari ile başlaması planlanan Hızlı Trenle Eyüp’ten Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu’na da davet etti.

Başkan Remzi Aydın’ın samimiyetinden, içtenliğinden oldukça memnun kalan öğrenciler de selfie çekebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Hiçbir öğrencinin isteğini geri çevirmeyen Başkan Remzi Aydın bu fotoğrafları da kişisel Twitter sayfasından takipçileriyle paylaştı.

Teknolojik gelişmeleri ve sosyal medyayı takip etmenin önemli olduğunu belirten Başkan Aydın, “Gençlerimizin ilgisi bizi de çok mutlu etti. Hepsi ile fotoğraf çektik. Onlar da ben de sosyal medya hesaplarımızdan bunları paylaştık. Arada sosyal medya üzerinden sohbetler bile ettik. Program uzadığında bekleyen diğer okuldan ‘Başkanım bekliyoruz’ diye mesaj bile yolladılar. Makul kullanıldığında sosyal medyanın etkisi de oldukça büyük. Eyüp Belediyemizin kurumsal hesaplarına da vatandaşlarımız talep, istek ya da şikayetlerini de yapabiliyorlar. Bu yolla biz de hızlıca çözümler üretebiliyoruz” dedi.