Liselilerden Başkan Amcalarına Aşureli Teşekkür

Çırçır Refhan Tümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri aşure günü düzenledi. Kendi elleriyle hazırladıkları aşureleri Başkan Aydın’a da ikram eden lisesiler, okullarına ve gençlere verdiği destek için Aydın’a teşekkür ettiler.

Muharrem ayı çerçevesinde yapılan etkinliklere Çırçır’da bulunan Refhan Tümer lisesi öğrencileri de katıldı. Okul bünyesinde derslerden kalan zamanlarda aşure hazırlayan lise öğrencileri düzenledikleri etkinlikle misafirlerine aşure ikram ettiler.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat eden Refhan Tümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Özay Karapınar anısına düzenlenen etkinliğe Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan ile okul müdür ve müdür yardımcıları ile okul aile birliği üyeleri ve öğrenciler katıldılar.

Etkinlikte bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi olarak Cuma günü Eyüp’teki 15 lisede aşure dağıtacaklarını hatırlatarak, “Ben Refhan Tümer Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Neden? Birinci olarak içlerinden bir kardeşlerini, Özay kardeşimizi hatırladıkları için, vefa gösterdikleri için, ona rahmet niyazında bulundukları için tebrik ediyorum. İkincisi, güzel bir geleneğimizi ihya ettikleri için tebrik ediyorum. Aşure, birçok farklı hububatın bir araya getirilerek mükemmel bir karışımla sunulması ikramıdır. Bu program aynı zamanda birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi hatırlatan bir program olduğu için hepinize teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarınızın, bu gayretlerinizin devamını temenni ediyorum ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Eyüp Belediye Başkanı olarak her zaman yanınızda olacağımı bir kez daha ifade ediyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum” dedi.

Lise öğrencileri de derslerinden kalan zamanlarda aşure hazırladıklarını ve bu etkinliğin tamamen kendileri tarafından gerçekleştirildiğini söylediler. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da etkinlikte görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten öğrenciler, “Sayın Başkanımızın bizlere desteği çok büyük. Her anlamda bizlere destek oluyor. Yurtdışı gezilerinden, üniversiteye hazırlanan arkadaşlarımıza maddi desteğe kadar bize yardımcı oluyor. Biz de teşekkür etmek istedik. Aşuremizi ikram ettik” dediler.