Madde Bağımlılığı ile Mücadele Konferansı

Balkanlar ve Dostları Kültür ve Dayanışma Derneği Belediyemiz Nikah Salonu’nda “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” Konferansı düzenledi.

Başkanımız Remzi Aydın, Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep Varıl, Eyüp Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün ve Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç’ın katıldığı programda “Madde bağımlılığı ile mücadelede STK ve Belediye olarak yapılması gerekenler” mercek altına alındı.

Başkanımız Remzi Aydın, madde bağımlılığı ile mücadele konusunda yaptığı konuşmada kendi yaşamından da örnekler verdi.

Kendisinin hiçbir zaman madde bağımlılığı olmadığını ifade eden Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim hiçbir zaman madde bağımlılığım olmadı. Belki eğitim ve öğretim veya pratik gerçekler ve yaşamdır nedeni... Okumak, görmek bilgiyi öğrenme kaynağıdır. 48 yıllık geçmişime dönüp baktığımda niçin madde bağımlısı olmadığımı görüyorum. Çünkü güzel şeylerle meşgul olduğum için madde bağımlısı olmaya gerek kalmadı. . Medeniyetimizi, kültürümüzü, inançlarımız, geçmiş ve geleceğimizi tümüyle bir beslenme kaynağı olarak gördüm. Okudum, yazdım, çizdim, konuştum. Tartıştım, müzakere yaptım. Okuyan ve düşünen, ailemle ve çevremle sıcak, samimi ve sevgiye dayalı bir ilişki içerisinde bulunan bir çocukluk ve gençlik geçirdim. Ailem ve çevrem konusunda şanslıydım. Enerjimi bol bol harcayacak imkanlarım oldu. Çok fazla spor yaptım. Kültür sanat faaliyetleriyle uğraştım, sosyal etkinlikler düzenledim, katıldım. Yaşıma dönemime uygun ne varsa onu yaptım. Bizim de gençlerimizi madde bağımlılığına yönlendirmeyecek olanakları onlara sunmamız gerekiyor. Bu noktada sivil toplum kuruluşlarına, belediyelere büyük rol düşüyor. Hükümetimiz elinden geleni yapıyor. Bugün Cumartesi akşamı bu konferansa gelmişsiniz sizi tebrik ediyorum. Bu çalışmaların devam etmesi gerekir. Bir de belediyelere görev düşüyor. Bizim 10-20 yaş projemiz var. Tüm gençlerimizi başka olumsuzluklarla karşılaşmaması ve onlara zaman ayırmaması için spor, sanat en az bir tanesiyle profesyonel olarak ilgilenmesini istiyoruz. Bizim bilgievlerimiz gençlik merkezlerimizde faaliyetlerimiz artmaya başladı. Zaten büyük bir zaman dilimini okul alır gençlerimizin, onun dışındaki zamanı da güzel sanatlar ve sporla geçirmesini sağlamak istiyoruz. İnşallah merkezi hükümetimizin ve sizlerin çabaları heba olmaz. Allah çabalarımızı daim etsin diyorum. “