Maddeye Değil, Manaya Bağımlı Gençlik

Başkan Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi ve Öz Kevser Vakfı’nın birlikte gerçekleştirdiği “Sevgi Dalı Projesi”nin kapanış programına katıldı. Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Remzi Aydın “Madde bağımlılığı çok kadim bir sorundur. Her daim toplumlar bununla mücadele etmişlerdir. Biz de belediye olarak bu projenin gerçekleşmesinde elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yapmamız gerekir diye düşünüyorum” dedi

Eyüp Belediyesi, Öz Kevser Vakfı ile birlikte Eyüp Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde “Maddeye değil, Manaya bağımlı gençlik” sloganıyla yurdun dört bir yanındaki madde bağımlısı gençlere yönelik kapanış programı düzenledi. Kapanış programına Başkan Remzi Aydın’ın yanı sıra, Öz Kevser Vakfı Genel Başkanı Ferhat Çalışye, Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanı Ömer Faruk Terzi, proje danışmanı psikolog Zekiye Çapan, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, gençler ve aileleri katıldı.

Programda ilk olarak Kuran-ı kerim tilaveti yapıldı. Ardından kürsüye davet edilen Başkan Remzi Aydın yaptığı konuşmada, toplumların her dönem değişik katmanlarda, değişik niteliklerde sorunları olduğunu vurgulayarak madde bağımlılığının da çok kadim bir sorun olduğunun altını çizdi.

Nasıl tavır takındığımız önemli

Başkan Aydın, her daim toplumların bununla mücadele ettiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu mücadele bitmeyecektir çünkü hayatın temeline baktığımızda siyahla beyazlar her zaman var olmuştur. İnsanların bu siyah ve beyazlar karşısındaki tutumları da onların dünya hayatındaki sınavlarıdır. Dolayısıyla herkesin bu problemler karşısındaki tavrı da onun akıbetini belirleyen bir haldir. Nasıl tavır takındığımız önemlidir. Allah hepimizi bu problemler karşısında salih bir kul olarak davranmamızı nasip etsin. Bu proje bence bu anlamda salih bir kul gibi davranmamızın tecellilerinden bir tanesidir.”

Sadece Devletin ve Belediyelerin altından kalkabileceği bir sorun değil

Konuşmasında bu tip sorunların sadece devletin, belediyelerin ve kamunun altından kalkabileceği bir sorun olmadığına da dikkat çeken Başkan Aydın; “Bu tip sorunların çözümleri başta gönüllülük esası olmak üzere birçok kurumun, kuruluşun, fertlerin top yekûn mücadelesiyle ancak alt edilebilir. Bu anlamda Öz Kevser Vakfı’mızın çalışmasını önemsiyorum, takdir ediyorum. Biz de belediye olarak karınca kararınca da olsa bu projenin gerçekleşmesinde elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Bu çalışma bereketli bir çalışma oldu. Bu projenin, çalışmanın konusu olan gençlerin aileleri için de toplum için de bereketli sonuçlar doğurduğunu görüyorum. Bu çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, kutluyorum” diye konuştu.

Programın sonunda Eyüp Belediye başkanı Remzi Aydına Öz Kevser Vakfı tarafından, projeye katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.