Makedonya'dan  Teşekkür Plaketi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Makedonya Üsküp’te bulunan Zeri Brezes Derneği Başkanı Ramiz Nuhiu ile Eyüp Dünya Balkan Dernekleri Federasyon Başkanı Recep Varol’u makamında ağırladı. Zeri Brezes Derneği Başkanı Nuhiu, Başkan Remzi Aydın’a Üsküp’te düzenlediği iftar yemeği nedeniyle bir teşekkür plaketi takdim etti. Nuhiu ayrıca, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç’a da bir teşekkür plaketi verdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın geçtiğimiz Ramazan ayında Eyüp’ten Evladı Fatihan’a dostluk köprüsü kurarak, Makedonya’nın Üsküp kentinde iftar yemeği vermişti. Zeri Brezes Derneği Başkanı Nuhiu beraberlerindeki heyetle birlikte, Üsküp’te düzenlenen iftar yemeğinden kaynaklanan memnuniyetlerini dile getirmek amacıyla Başkan Remzi Aydın’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Aykaç’ın da bulunduğu ziyaret sırasında, Eyüp ile Makedonya arasında kurulan dostluk köprüsü konuşuldu. İlişkilerin daha da güçlendirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar da ziyaret sırasında ele alındı. Sohbet sırasında konu futbola geldiğinde ise Başkan Remzi Aydın, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası final maçının Türkiye ve Arnavutluk Milli Takımları arasında oynanmasını dilediğini belirtti.

Ziyaret sonunda Dernek Başkanı Ramiz Nuhiu Başkan Aydın’a bir teşekkür plaketi sunarken misafirperverliğinden ötürü de teşekkür etti. Nuhiu ayrıca İlçe Başkanı Aykaç’a da bir plaket verdi ve daha sonra hep birlikte Türk ve Arnavutluk bayrakları önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.