Malatyalı Bürokratlar Eyüp'te Buluştu

İstanbul’da yaşayan ve görev yapan Malatyalı bürokratlar, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın ev sahipliğinde, düzenlenen toplantıda bir araya geldiler.

Eyüp Belediyesi Ensari Konağı’nda gerçekleşen toplantıya kendileri de Malatyalı olan Eyüp Belediye Başkan Yardımcıları Şengül Kocabaş ve Ahmet Turan Koçer, TMSF Eski Başkanı ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Ertürk, İstanbul’da görev yapan Yargıtay üyeleri, farklı bakanlıklara bağlı İstanbul İl Müdürleri, hakimler, savcılar, Belediye Başkan Yardımcıları ve İstanbul’daki Belediyelerde görevli müdürler katıldı.

Toplantıda ilk olarak Çağlayan Adliyesi’nde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Kur’an tilaveti yapıldı. Ardından Belediye Başkanı Remzi Aydın bir konuşma yaparak “Bu dönem 2014 – 2019 arasında Eyüp’te farklı bir belediyecilik vizyonu çizdik. Klasik belediyecilik anlayışından farklı bir çizgi yakaladık. Yol yapmak, altyapı çalışmaları yapmak, bina yapmak gibi hizmetler bir şekilde gerçekleşiyor ama biz biraz daha fazla insana yatırım yapıyoruz, o yönde çalışmalarımız ağırlık kazanıyor. Burada Eyüp Sultan’dan bahsediyoruz. Hem hakkı teslim etmek hem de potansiyelimizi kullanmak zorundayız. İnşallah önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ulaşım sorununu radikal bir biçimde halletmiş, çok rahat konaklanabilen, çok ferah ve gelenlerin mutlu bir şekilde geri dönecekleri bir belde haline geleceğiz. Tarihi dokuyu olabildiği kadar ihya etmeyi, öne çıkartmayı amaçlıyoruz. Eyüp’ü otantik, tarihi dokusuyla bütünleşmiş, dünya mirası listesine girebilecek nitelikte bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz. Eğitime, kültüre, sanata ve spora çok büyük önem veriyoruz. Bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Bu arada toplantıya katılan bürokratlar kendi uzmanlık alanları ile ilgili sunumlar yaptılar.