Marmara Belediyeler Birliği'nin başkanlığına Mevlüt Uysal seçildi

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) yeni başkanını seçti.

MBB Olağanüstü Genel Kurulu, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın da katılımıyla, 31 Ekim 2017 tarihinde Salı günü Grand Hyatt İstanbul Hotel'de gerçekleşti.

MBB 1. Meclis Başkan Vekili Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın başkanlığında toplanan olağanüstü genel kurulda, meclis üyelerinin oylarıyla MBB'nin yeni başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu.

MEVLÜT UYSAL: BELEDİYELERİN ORTAK SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

MBB Başkanlığına seçilen Mevlüt Uysal, olağanüstü genel kurulda açıklamalarda bulundu.

Uysal, "Belediyelerin ortak sorunları var. Önümüzdeki dönemde bunları çözmek için çalışacağız. Seçim sonucunun Marmara Bölgesine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Altepe, 2009 yılından bu yana Marmara Birliği başkanlığını üstlenmekteydi.

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NEDİR?

1975 yılında kurulan Marmara Belediyeler Birliğinin 6'sı büyükşehir olmak üzere 187 üye belediyesi bulunmaktadır.

Kuruluşundan bugüne Kadir Topbaş, Hasan Akgün gibi isimlerin başkanlığını üstlendiği MBB, Türkiye'de demokratik yerel yönetim hareketinin gelişmesi, belediyelerin yetki ve kaynaklarının artırılması, yerel yönetimlerde çevre bilincinin geliştirilmesi, belediyelerin ortak sorunlarına işbirliği içinde çözüm bulunması, büyükşehir belediyelerinin kurulması, belediyelerin uluslararası yerel yönetim kuruluşlarında temsili gibi konularda öncülük yapmıştır.