Matematik Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Rami Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 3. Matematik Şenliği'nin açılışını yaptı.

Başkan Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi'nin destekleriyle, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında, Eyüp Kültür Sanat Merkezi'nde (EKSM) düzenlenen şenliğin açılışını kurdele kesimiyle gerçekleştirdi. Açılışın ardından, Rami Ortaokulu 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin, farklı matematik kurallarını ve fomüllerini kullanarak hazırladıkları birbirinden ilginç tasarımların, sunumların bulunduğu standları dolaştı. Standlarda öğrencilerle konuşan Başkan Aydın, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Şenlik, matematiğin aslında zor değil eğlenceli ve hayatın her alanında olduğunu gözler önüne seriyor. Matematiksel kavramları çocukların zihninde somutlaştırmak ve öğrencilere matematiğin hayatın içinde kopmaz bir yeri olduğunu kendi deneyimleriyle görmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen şenlik, çocuklara matematiğin nasıl sevdirilebileceği konusunun yanısıra matematik hakkındaki önyargılarını kırmayı hedefliyor.