Meclis üyelerine ESAY anlatıldı

Eyüpsultan Belediyesi Meclis üyelerine, Strateji Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde kurulan Eyüp Sultan Afet Yönetim Birimi'nin (ESAY) bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Eyüpsultan Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıda ESAY birimi ve Eyüp Sultan Sultan Afet ve Acil Durum Müdahale Planı ile ilgili sunum yapıldı.

HAREKAT PLANI ANLATILDI

Sunumda Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın öncülüğünde, afet ve acil durumların öncesi, anı ve sonrasını etkili bir şekilde planlamak, kurulan ekiplerin eğitimlerini ve tatbikatlarını yaptırarak göreve hazır halde tutulmalarını sağlamak amacıyla kurulan birimin misyonu, vizyonu ve afetlere karşı oluşturulan harekat planı anlatıldı.

ESAY'ın görevleri, Eyüpsultan Belediyesi Afet ve Acil Durum Müdahale Planı ve verilen eğitimler de anlatılan konular arasında yeraldı.

Ayrıca, Eyüpsultan ilçesi mahalle muhtarları ile işbirliği içerisinde, mahalle afet gönüllüleri oluşturulması çalışmasının aciliyeti ve önemliliği de vurgulandı.

Sunum sonunda ise; afetlere hazırlık ve önleme çalışmaları, afetlere müdahale kapasitesinin arttırılması ve afet gönüllü sisteminin geliştirilmesi projesi kapsamında “Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci 1” ile “Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması” eğitimlerine katılarak sertifikalarını alan belediye personeli, meclis üyelerine tanıtıldı.