Mehter Konserleri Başladı

Eyüp Belediyesi'nin kültür faaliyetleri kapsamında tarihi değerlerimizi ve milli kültürümüzü yaşatmak amacı ile Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda düzenlediği Mehter konserleri başladı

Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlatılan Mehter konserleri tarihi değerlerimizi ve milli kültürümüzü yaşatmak amacıyla Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda yeniden hayat bulmaya devam ediyor. Eyüp Belediyesi Mehter Takımı, bugün Eyüp Sultan Meydan’da dinleyicileri için konser vermeye başladı. Konseri izlemeye gelen vatandaşlar çalınan "Fetih Marşı, Artar Cihatla Şanımız, Sancak Marşı, Hücum Marşı ve Akıncılar Marşı" gibi içinde birçok tarih barındıran eserlere büyük ilgi gösterdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Geçen yıl başlattığımız bu çalışma vatandaşlardan büyük ilgi görmüştü. Mehter Takımı bizim için değerlidir. Bu değerlerimize sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak bizim işimiz. Mehter Takımımız inşallah her yıl geleneksel olarak Eyüplülere konser sunmaya devam edecek” dedi.

Eyüp Belediyesi Mehter Takımı, hava şartlarının uygun olduğu her cuma günü 10:30-11:30 saatleri arasında Eyüp Sultan Camii Meydanı'nda dinleyicileri ile buluşmaya devam edecek.