Eyüpsultan Tarihi Merkezin, ESTAM, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Eyüpsultan Tarihi Merkezin (ESTAM) saha çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Fahri Korutürk Caddesinde vatandaşlarımızın ve esnafımızın başlıca sorunları çözülürken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, çalışmaları yerinde inceledi.

ESNAFA BİLGİ VERİLDİ

İncelemelerin ardından bölgedeki esnafı ziyaret eden İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve Remzi Aydın, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

FAHRİ KORUTÜRK'TE EKONOMİ CANLANACAK

Başkan Remzi Aydın'ın konuya ilişkin değerlendirmelerinde sık sık vurguladığı gibi ESTAM projesinin ardından esnafımızın sorunları bitecek, ekonomi canlanacak ve titizlikle yürütülen çalışmaların ardından vatandaşlarımız için keyifli bir alışveriş imkanı doğacak.

İSKİ'nin kanalizasyon çalışması devam ederken, sürekli şikayet konusu olan kötü koku ve su taşkınları gibi sorunlar da sona eriyor.

Ayrıca caddede bulunan dükkanların kanallara bağlantıları da tamamlanıyor.

BEDAŞ, Türk Telekom ve İGDAŞ'ın alanda başlattığı çalışmalarla elektrik, telefon ve doğalgaz hatlarını yeniliyor.

ZEMİN YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Öte yandan Huzurda Diriliş sloganıyla çalışmaları süren ESTAM kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi zemin döşemelerini yenileme çalışmalarına da devam ediyor.

MODERN TEKNİKLER KULLANILIYOR

Dört kalemde devam eden çalışmalar esnafımızı ve vatandaşlarımızı rahatsız etmemek için yirmişer metre aralıklarla ve modern inşaat teknikleriyle yapılıyor.

İSKİ, kanalizasyon çalışmasında vatandaşlara ve esnafa rahatsızlık vermemek için caddede açtığı bacalar yoluyla çalışıyor. Ayrıca ekipler çalışmaları hızlandırmak için gece saatlerinde de çalışıyor.

GÜNLÜK YAŞAMI AKSATMIYOR

Alt yapı çalışmaları, vatandaşların ve esnafın günlük yaşamını aksatmadan devam ediyor.