Milli Hakimiyet Bize Ne Söyler ?

Büyük Zafer’in 93’ncü yıldönümü Eyüp Belediyesi tarafından gerçekleştirilen farklı bir etkinlikle anıldı. “Milli Hakimiyet Bize Ne Söyler?” konferansında Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinde milletin rolü tartışıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümüne sayılı günler kala Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde konferans düzenlendi. ‘Milli Hakimiyet Bize Ne Söyler?’ konulu konferansta Türkiye’nin kurtuluş mücadelesindeki milletin rolü tartışıldı. Moderatörlüğünü Yusuf Dursun’un yaptığı programa, konuşmacı olarak Doç. Dr. Recep Çelik katıldı. Programa katılan vatandaşlar, Doç. Dr. Recep Çelik’ten Türk tarihini ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ayrıntılarıyla dinledi. Program sonunda ise katılımcılar "1919-1922 Zafere Giden Yol" fotoğraf sergisini gezdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 30 Ağustos Zaferi’nin önemine dikkat çekerek, “Birlik ve beraberliğimizin önemli yapı taşlarından biri olan bu zaferimizin, bugünü ve geleceği kuşatacağına yürekten inanıyorum. O günlerin bize, bugüne, ne anlattığını böyle bir konferansla vatandaşlarımızla paylaşmış olduk. Her yaştan dinleyicilerin bu konferansa katılması, yapılan bu etkinliğin her kesimi kapsaması oldukça önemli” diye konuştu. Konferansa katılan dinleyiciler bu tür organizasyonları vatandaşlarla buluşturan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teşekkür ederek, “Bu etkinlikler hem gençlerin ilgisini topluyor, hem de yaşlıların kafasındaki soru işaretlerini gideriyor. Burada yer alan genç arkadaşlar adına oldukça başarılı ve tarihte karanlıkta kalmış konuların aydınlatılması adına oldukça güzel bir program” diye konuştular.