Milli İrade Nöbetine DevamYurdun dört bir yanında olduğu gibi Eyüp Sultan Meydanı’nda da demokrasi nöbeti on binlerce vatandaşın katılımı ile sürüyor.

Her gece siyaset, sanat ve spor dünyasından katılımcılar ile tarihçiler, yazarlar ve ilahiyatçıların da aralarında bulunduğu özel konuklar da, milli irade nöbetine hoş sohbetleri ile iştirak ediyor.

Eyüp Sultan'daki demokrasi nöbetinin yirminci gününde Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp AK Parti İlçe Başkanı Süleyman, İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu, spor dünyasından Yasin Dallı, Oktay Derelioğlu, Süleyman Hurma, milletvekilleri, gazeteciler ve yazarlar katıldı.

"FETÖ terör örgütünün 40 yıllık oyunu 40 saatte bozuldu"

İlahiyat profösörü Nihat Hatipoğlu da dün gece meydanı dolduran vatandaşlara yaptığı konuşmada, “Anadolu, Mekke ve Medine’nin sigortasıdır” dedi. Hatipoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bu hain FETÖ yapısının 40 senelik oyunları, 40 saatte bozuldu elhamdülillah. Sağcısıyla, solcusuyla, farklı görüşlerden insanlarla milli iradeye sahip çıktık. Müslüman Türk milleti 15 Temmuz'da bir kez daha tarihe geçmiştir. Bizler, Fethullah Gülen gibi sahtekarların, şarlatanların yolundan değil, peygamber efendimizin, misafiri olduğumuz Eyüp Sultan hazretlerinin yolundan gideceğiz."

Eyüp Sultan Meydanı'nda, Başkan Remzi Aydın ile birlikte sabah namazına kadar nöbet tutan vatandaşlara belediye ekipleri gece boyunca simit, sandviç, çay, sıcak çorba ve su ikramında bulunuyor.