Eyüpsultan Tantavi İlkokulu, İyilik Elçileri, İyilik Yap İzi Kalsın – Yürekten Bir Dua, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Eyüpsultan Tantavi İlkokulu öğrencileri, kardeşlik ve yardımlaşma konusunda herkese örnek olacak bir projeye imza attılar.

İyilik Elçileri” projesi başlatan öğrenciler “İyilik Yap İzi Kalsın – Yürekten Bir Dua” sloganıyla yardım kampanyası düzenlediler.

Proje kapsamında, kimi minik elleriyle kendi hazırladığı kimi de satın aldığı bere, atkı ve kitapları, Adıyaman Gölbaşı Çatalağaç Köyü ile Erzurum Karayazı Değirmenkaya İlkokulu'nda okuyan öğrenci kardeşlerine yolladılar.

Soğuk kış günlerinle, o okullarda okuyan kardeşlerinin üşümemesi için böyle bir kampanya başlattıklarını söyleyen öğrenciler, yardımların gönderilmesi öncesi okullarında bir de tören düzenlediler.

Törene, öğrencilere her fırsatta destek veren Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Okul Müdürü İhsan Saklan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ENGELLİ ÖĞRENCİNİN MUTLULUK GÖZYAŞLARI

Tören öncesi, 4. sınıfta okuyan 10 yaşındaki engelli öğrenci Dilara Çelik, evlerinin önüne engelli park alanı yaptıran Başkan Remzi Aydın'a teşekkür etti.

Başkan Aydın da, mutluluk gözyaşları döken Çelik'i öperek teşekkür etti.

MERHAMET DUYGUSUNU, PAYLAŞMA BİLİNCİNİ KAZANDIRACAK BİR PROJE”

Başkan Aydın törende, çocuklara eğitim verirken sadece kitaplarla, defterlerle bir takım bilgiler aktarılmasının yeterli olmadığına dikkat çekerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Sosyal, kültürel, sportif faaliyetler eğitimi tamamlar. Burada belediyemizin de katkıda olduğu güzel çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların yanında “İyilik Elçileri” isminde eğitim alanında çok ciddi katkı sağlayacak özel bir proje gerçekleştirilmiş.

Bu projenin, öncelikle merhamet duygusunu, paylaşmayı, beraber iş yapma refleksini kazanmayı sağlayan bir eğitim olduğunu vurgulamamız gerekiyor. Bunlar kitaplarla değil yaşanarak öğrenilen şeyler. Bu proje çocuklarımıza bunu kazandırıyor. Onların küçük dünyalarında çok büyük etkiler sağlıyor.”

Tören sonunda okul Müdürü Saklan, Başkan Aydın'a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Öğütçü'ye desteklerinden dolayı çiçek takdim etti.

Ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.