Minik Öğrencilerden Muhteşem Sergi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Yunus Emre İlkokulu 2. sınf öğrencilerinin Ebru Sergisi'ni açtı. Açılışta minik öğrenciler Başkan amcalarının Zeybek oyunu ile karşıladı. Öğrencilerin yaptıkları eserler ise görenlerde hayret uyandırdı.

Eyüp Belediyesi Fuaye Salonu'nda düzenlenen serginin açılışı Belediye Başkanı Aydın tarafından kurdele kesimiyle gerçekleşti. Açılışın ardından Başkan Aydın sergiyi dolaşarak eserleri inceledi ve eserleri yapan öğrencilerden bilgi aldı.

TAŞLARDAN KÖY, KUTULARDAN MARZARA RESMİ YAPTILAR

Sergide 80 öğrencinin yaptığı 120 eser yer alıyor. Minik ellerden çıkan şaheserler görenleri hayrete düşürüyor. Birbirinden güzel ebruların yanısıra taşlara resim çizilerek oluşturulan Yunus Emre Taş Köyü, yumurta kabuklarından yapılan figürler, geri dönüşümlü malzemelerle ve kutulardan yapılan resimler, çerçeveler ve heykeller görenleri hayrete düşürüyor. Miniklerin kürdan ve kağıt kek kabı kullanarak yaptıkları saksı süsleri ise sergiye ayrı bir güzellik katıyor. Sergi Perşembe gününe kadar ziyaretçilere açık bulunacak.

Bu arada hem hat hem de ebru çalışmaları olan 2B sınıfı öğrencisi Musa Lekesiz'in bu becerisi ise takdirle karşılandı.